Меню

Альбоми

Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Наталія Королевська: "Такого репресивного закону українська культура ще не мала"
Закон України "Про гастрольні заходи в Україні", що пройшов перше читання у Верховній Раді, поставить українських музикантів, промоутерів української культури, незалежний бізнес у ситуацію жорсткого адмінконтролю і фінансової повинності. Такий висновок одноголосно прийнятий на громадських слуханнях, організованих Комітетом з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва під головуванням Наталії Королевської. Не секрет, що після відміни тривідсоткового гастрольного збору і гастрольного посвідчення як обов'язкового для проведення культурних заходів в Україні більшість учасників культурного ринку в Україні чекали на новий закон. Тим паче у Міністерстві культури повсякчас обіцяли, що "жить стане вєсєлєє", адже новим законопроектом мало б урегульовуватися гастрольне життя нерезидентів нашої держави. Що ж, зробити прозорим оподаткування іноземних гастролерів і тим самим спрямувати кошти на підтримку національного культурного продукту - примарна мрія, яку так леліяли і керівники державних колективів, і власне незалежні музиканти. Пам'ятається, як у міністерських кулуарах навіть обговорювалося питання конкурсів для гастролерів, які не підпорядковуються мінкульту, однак які можуть якісно сприяти розвиткові культурного простору України. Говорили-балакали. Навіть пройшли перше читання. І побачили закон, який унеможливлює розвиток гастрольної діяльності в Україні. Адже:1. Відтепер за гастрольне посвідчення, яке лише видадуть (а можуть і не видати місцеві чиновники) варто платити від 1 до 5 відсотків аншлагової вартості концерту. Так-так, у силу вступає проста арифметика: додайте вартість усіх квитків, які продадуться (і не продадуться) і заплатіть за посвідчення, яке видадуть (або не видадуть) від 1 до 5 відсотків з цієї суми.

2. Таке оподаткування стосується не лише великих залів: Палацу "Україна", "Жовтневого", філармоній, а й навіть клубів. Ви вже уявили, у якій черзі стоять власники українських клубів на проведення щоденної програми виступів молодих українських колективів і як підраховують аншлагову вартість свого заходу? А варто уявити, бо і мінкульт, і народні обранці ВР, мабуть, собі чітко уявили прилив до Державного бюджету за рахунок аншлаговості.

3. Забудьте про нерезидентів України, за таке гастрольне посвідчення мусять платити українські організатори заходів чи незалежні музиканти, які намагаються ще якось гастролювати Україною. І не дай Боже, Вам посваритися з якимось чиновником, або забути про нього на чергових виборах. Кошти за посвідчення не повертаються. Ніколи. Держбюджет - ось наша мета.

4. До речі, відсоткова ставка прописана дуже дивно - три відсотки сплачуватимуть естрадні колективи та окремі виконавці, а 5 відсотків - повинність для шоу-програм усіх видів. Як відрізнити виступ виконавця і шоу-програми? Цей обов'язок ляже на чиновників.

5. Ви думали, що живете в добу вільного мистецтва - забудьте! Відтепер, прикриваючись законом, можна легко заборонити, наприклад, театральну постановку українського театру "Арабески" за твором І. Віткаци "Бляха-муха", адже високодуховний чиновник може там побачити натяки на порнографію, деморалізацію, культ насильства... І можна ще довго продовжувати список гріхів сучасного мистецтва.

6. Якщо Вам, шановні, спаде на думку, тихесенько домовитися з залом про оренду, тихесенько відіграти, тихесенько поспілкуватися з публікою, на Вас чекатиме приголомшлива новина: 20 відсотків від аншлагової вартості концерту штрафу, а зал сплатить ще два відсотки від аншлагової вартості - за свій корупційний вчинок.

7. Ви ще хочете проводити заходи? Тоді ми йдемо до Вас із новою новиною. Кошти, які ви сплатили, легко і вальяжно упадуть у наш Держбюджет. А потім у Мінфіні не знайдуть коду, за яким можна використати і кошти на просування українського культурного продукту. Це не арифметика, це вже традиція.

Підсумовуючи, не можу не процитувати екс-міністра культури Оксану Білозір: "Шановні, Закон доведеться прийняти, адже він пройшов уже перше читання". Тобто шановні, пані Оксана натякала, що нас (громадськість) зібрали, аби пояснити, що закони творяться у кабінетах, а не у дискусіях професіоналів. Ви ж ще пам'ятаєте історію з квотами? На щастя, Ксенія Ляпіна і Наталія Королевська нагадали про можливу процедуру відхилення Закону до другого читання. Варто прийняти постанову про його відхилення. Власне, тут і потрібна думка професіоналів. На разі формується громадська рада з цього питання. Сподіваюся, ми все ж не повернемося так круто до стандартів адмінрегуляції культури часів СРСР


законопроект "Про гастрольні заходи в Україні"
http://www.onlinepetition.ru/gastroli/petition.html

Категорія: Мої статті | Додав: UzeF_RusT (29.11.2011)
Переглядів: 859 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 UzeF_RusT  
0
Відхилити законопроект (№8757) !!!!!!!!!!!!
http://vkontakte.ru/event32553419 angry

1 UzeF_RusT  
0
законопроект "Про гастрольні заходи в Україні"
http://www.onlinepetition.ru/gastroli/petition.html angry

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Архів записів

Банер

Неформальный сайт рок музыки и видео! 
ПАНК группа АХИНЕЯ

Календар